Logo
Renowacje dachów na papie membranami płynnymi
6 gru 2021

Renowacje dachów na papie membranami płynnymi

Post by admin

Renowacje dachów na papie przy użyciu membran płynnych jest skuteczną metodą radzenia sobie z pęknięciami i uszkodzeniami, które wpływają na nieszczelność i przeciekanie dachu. Dowiedz się więcej na temat tego rozwiązania jakim są renowacje dachów membranami płynnymi.

Kiedyś to były dachy…

Jeszcze nie tak dawno, bo 30-40 lat temu, stosowanie pap termozgrzewalnych na domach jednorodzinnych i budynkach gospodarczych było normą i często stosowaną praktyką. Dawniej się to sprawdzało, jednak wraz z upływem lat okazało się, że papa termozgrzewalną nie jest takim wspaniałych rozwiązaniem w kwestii jej żywotności. Coraz więcej osób zamieszkujących domy pokryte papą termozgrzewalną mają problemy z jego nieszczelnością, jest jednak skuteczne rozwiązanie na renowacje dachów.

Membrany płynne to jest to!

Membrany płynne to nowoczesne membrany aplikowane natryskowo bądź wałkiem na powierzchnię. Dzięki jej początkowo płynnej konsystencji renowacja dachu jest bardzo skuteczną, ponieważ dociera ona do wszelkich zakamarków, wypełnia pęknięcia, a przy tym jest całkowicie bezspoinowa i bezszwowa. Po wyschnięciu membrana płynna zmienia swoją konsystencję i staję się jednolitą, gumowatą powłoką w pełni odporną na bardzo zmienne i trudne warunki atmosferyczne, skrajnie wysokie i niskie temperatury.

Gdzie kupić membrany płynne do hydroizolacji dachu?

Jest kilku producentów takich membran, jednak jeśli chodzi o ich długotrwałość i skuteczność renowacji dachu to zdecydowanie polecić należałoby membrany płynne od Isomat. Jest to grecka firma, która “z buta” weszła na europejski rynek i z krótkim czasie stała się jednym z jego liderów. W Polsce produkty tej firmy kupić można w sklepie ich oficjalnego dystrybutora www.chemiabudowlana.eu.

Jak skutecznie wybrać membrany do renowacji dachu?

Najlepiej w tej kwestii powołać się na obsługę sklepu, bowiem są różne rodzaje podkładów i membran płynnych i każda ma inne zastosowanie i specyfikację. Jednym co je łączy jest fakt, że są skutecznym zabezpieczeniem dachu przez długie lata i przy tym bardzo szybkim rozwiązaniem, bowiem w odróżnieniu od wielu innych rozwiązań, tu nie musimy naruszać i demontować konstrukcji dachu i wymieniać nieszczelnych elementów papy, wystarczy je wypełnić płynną membraną.

Renowacja dachu samemu czy z firmą?

Membrany płynne są produktem, który z powodzeniem można zaaplikować samemu z zachowaniem odpowiednich zasad jego stosowania. Jeśli jednak nie macie o tym pojęcia i boicie się przeciekania, lepiej powierzyć tę usługę solidnej ekipie, która błyskawicznie poradzi sobie z taką renowacją dachu.

Tags: , , ,

0 Comments

Leave a Comment